Terapia czaszkowo-krzyżowa. Terapia uroginekologiczna. Terapia blizn.

 Top 5 dobrego samopoczucia 

22 października 2020
Top 5 dobrego samopoczucia
 
4. Uziemienie
 
„Dobrze zakorzenione drzewo zniesie wichury i sztormy, może też dawać cień, oparcie i schronienie. Tak samo jest z nami. Kiedy będziemy mieć silne korzenie, rzeczywistość nas nigdy nie przerośnie. Będziemy silniejsi i odporniejsi na stres, więc bez trudu sprostamy wyzwaniom.” Wojciech Eichelberger; więcej: https://zwierciadlo.pl/.../progra.../oparcie-w-sobie-czesc-3
 
Uziemienie, zakorzenienie, ugruntowanie to połączenie naszego ciała z ziemią. Odnalezienie kontaktu z rzeczywistością, które daje nam poczucie bezpieczeństwa, działa stabilizująco, zapewnia ukojenie, umożliwia odpowiednio interpretować i wyrażać emocje.
 
Co pozwala nam się uziemić? Każda regularna, świadoma praktyka, która pomoże poczuć i odzyskać własne ciało: medytacja, afirmacja, trening relaksacji, joga, tai-chi, trening oddechu.
 
Jeśli tylko masz możliwość, wykorzystuj do powyższych praktyk bezpośredni kontakt z matką ziemią przez: oparcie bosych stóp o trawę, beton, piasek, leżenie na ziemi, przytulanie drzew.
 
Zdjęcie przedstawia moje uziemienie „last minute”, czyli wtedy kiedy nie mam chęci albo siły na nic innego.
Pozycja dziecka/skłon japoński z trzymaniem głowy.
Czoło połóż na dłoniowej (tej mięciutkiej) części ręki, drugą ręką trzymaj tył głowy (potylicę). Jeśli pośladki nie dotykają pięt, włóż pomiędzy poduszkę lub koc. Pamiętaj, ma być wygodnie.
 
Oddaj ziemi cały swój ciężar. Oddaj trudy nagromadzone w głowie. Oddychaj.
 
PS.
Pozycja, robi dobrą robotę przy napięciowych bólach głowy.