Terapia czaszkowo-krzyżowa

Umów wizytę
Wybierz usługę: terapia czaszkowo-krzyżowa

„W ciągu ostatnich lat terapia czaszkowo-krzyżowa stała się jedną z najszybciej rozwijających się naturalnych metod leczniczych. Dzięki odczuciu głębokiego działania terapii, zaczęło z niej korzystać coraz więcej osób. Pacjenci w każdym wieku i z różnorodnymi dolegliwościami, odkrywają poprawę zdrowia.” ~ Mądrość ciała, Michael Kern

Terapia czaszkowo – krzyżowa jest łagodną, nieinwazyjną formą terapii manualnej, której celem jest poprawa funkcji umysłu i ciała, dzięki stymulowaniu naturalnych mechanizmów samoleczenia organizmu. Opiera się na pracy z całym ciałem i wszystkimi jego układami, w konsekwencji czego prowadzi do uwolnienia napięć w ciele i restrykcji tkankowych, uśmierzenia bólu, osiągnięcia równowagi hormonalnej, obniżenia poziomu stresu, pomaga przywrócić sprawność fizyczną, jak i psychiczną, wprowadza w stan głębokiej relaksacji, równoważy działanie układu nerwowego.

 

Terapeuta za pomocą delikatnego dotyku (5 gram) w różnych obszarach ciała (np. stopy, miednica, czaszka) i specjalnych układów terapeutycznych szuka, obserwuje, równoważy nieprawidłowe wzorce napięciowe.

 

Terapię można stosować niezależnie od wieku i rodzaju choroby/zaburzeń, jest również wykorzystywana jako profilaktyka ogólnego stanu zdrowia. W zależności od problemu pacjenta, czas leczenia waha się od przeprowadzenia jednej/paru terapii do stosowania jej na przestrzeni kilku miesięcy, a nawet lat. W schorzeniach, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej, terapię czaszkowo-krzyżową należy traktować jako dopełnienie medycyny klasycznej, a nie stosować zamiast uznanych metod leczenia.

 

Wskazaniami do terapii są między innymi:

Traumy, stany lękowe, nerwice, depresja, zaburzenia emocjonalne, nerwobóle

Redukcja stresu i napięcia, chroniczne zmęczenie, apatia

Zaburzenia snu

Dolegliwości kobiet w ciąży, urazy okołoporodowe

Niepłodność

Bóle nieznanego pochodzenia, fibromialgia, bóle i stany pourazowe kręgosłupa, stawów, mięśni

Bóle i zawroty głowy, migreny, szumy uszne, niedosłuch, zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia

Bóle stawów skroniowo-żuchwowych, bruksizm, szczękościsk

Zaparcia, biegunki, kolki, bóle brzucha

Nadpobudliwość

Zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci

Zaburzenia układów organizmu

Wady postawy

Autyzm

Choroby autoimmunologiczne

Choroby neurologiczne, m.in.: SM, choroba Parkinsona, udary, MPD, śpiączka, padaczka