Terapia czaszkowo-krzyżowa. Terapia uroginekologiczna. Terapia blizn.

 Top 5 dobrego samopoczucia 

22 października 2020
Top 5 dobrego samopoczucia
 
3. Łono natury
 
Spędzanie czasu na łonie natury wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Wystarczy otaczać się nią 120 minut tygodniowo, aby czerpać dobrodziejstwa ze źródła zdrowia.
 
Co przygotowała dla Ciebie matka natura? Wzrost energii i witalności. Dłuższy, wydajniejszy sen. Zwiększenie odporności. Mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II, choroby układu krążenia, depresję. Poprawę pamięci i koncentracji. Obniżenie poziomu stresu, lęku. Zmniejszenie zmęczenia fizycznego i psychicznego. Wzmocnienie więzi społecznych. Obniżenie ryzyka przedwczesnego porodu.
 
Do wypoczynku na świeżym powietrzu, wybieraj lasy, parki, plaże, które są oddalone od miejskiego zgiełku, gdzie otoczysz się gamą kolorów, przyjemnymi zapachami, odgłosami natury.
 
Nie jest istotne to, w jaki sposób obcujesz z przyrodą, czy robisz to aktywnie – bieganie, spacer, jazda na rowerze, czy biernie – siedząc na ławce, leżąc na kocu. Oba sposoby dają taki sam zastrzyk energii. Pozytywne efekty dla zdrowia uzyskujemy przez samo przebywanie i podziwianie natury.
 
Tak niewiele trzeba, aby cieszyć się lepszym samopoczuciem. Wystarczy wyjść z domu. Zmienić środowisko na naturalne. I… Być. Oddychać. Patrzeć. Słuchać. Smakować.
 
Przeznacz czas na przyrodę.